Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Modlitwa zaproponowana przez papieża Franciszka

Boże Ojcze,
Twój Jednorodzony Syn, Jezus Chrystus,
po zmartwychwstaniu
powierzył swoim uczniom misję:
„Idźcie na cały świat i czyńcie uczniami wszystkie narody”.
Ty nam przypominasz, że przez chrzest
zostaliśmy włączeni w misję Kościoła.
Przez dary Twojego Ducha Świętego udziel nam łaski,
byśmy byli odważnymi i gorliwymi świadkami Ewangelii,
aby misja powierzona Kościołowi,
wciąż jeszcze daleka do zrealizowania,
mogła znaleźć nowe i skuteczne sposoby
niesienia światu życia i światła.
Spraw, byśmy tak działali,
aby wszystkie narody mogły spotkać się ze zbawczą miłością
i miłosierdziem Jezusa Chrystusa,
który żyje i króluje w jedności Ducha Świętego,
przez wszystkie wieki wieków.
Amen.

O swojej pracy misyjnej dają świadectwo…

Materiał pochodzi z kanału #YT: Papieskie Dzieła Misyjne:

Świadectwo: o pracy i posłudze ➡️ bp Mirosław Gucwa.

O pracy i posłudze w Brazylii ➡️ s. Karola – józefitka.

O pracy i posłudze jako wolontariuszka ➡️ Natalia Billet – Fundacja Dzieło na Misji.

ks. Luca Bovio IMC – Misjonarze Matki Bożej Pocieszenia.

„Człowiek, który ma niewiele potrafi dostrzec dobroć Boga” – Siostra Ewa Kurubiowska CR pracująca w Tanzanii.

„Jezus jest dla wszystkich. Jezus jest chlebem życia dla wszystkich” – o. Ashenafi Abebe IMC – Misjonarze Matki Bożej Pocieszenia. Wspomina moment udzielania Komunii św. partyzantom w Kolumbii.

„Jak w drobnych rzeczach widać miłość. Jak przez tą miłość widać działanie Pana Boga” – Szymon Paczkowski z Dzieło na Misji opowiada o misyjnym wolontariacie w Etiopii.

„Jak Pan Bóg dotyka nas w codzienności?” s. Anna Kuniszyk CSSE – Zgromadzenie Sióstr Świętej Elżbiety – od 12 lat pracuje na misji w Boliwii.

„Bierzmowanie to moment nawrócenia. Tam na misji sakramenty to wiele możliwości do Ewangelizacji” – o. Stefan Kukuła SVD #werbisci opowiada o pracy misyjnej w Argentynie.

Barbara Kisicka – Wolontariuszka Fundacji Dzieło na Misji Consolata Poland.

„Bóg nie jest zamknięty ani w miejscach, ani strukturach, ani w ludzkich sercach, Bóg odnajduje drogę do człowieka i pociąga go do siebie” – S. Gizela Tatoj dzieli się wzruszającą historią z Kamerunu.

„Prośba o duchową pomoc w tym, żeby nie zatracić swojej wiary, żeby tę wiarę pogłębiać” – ks. Krzysztof Pazio MIC opowiada o prośbie młodych Kameruńczyków o kurs biblijny.

„Praca misyjna dostarcza odkrywania piękna człowieka w jego odmienności, jego kulturze i zwyczajach” – #bpJanPiotrowski #DiecezjaKielce opowiada o swoim doświadczeniu misyjnym w Kongo.

„Pan Bóg po różnych trudnościach dnia przysyła dobrego człowieka, z dobrym słowem, który może nas wesprzeć i dać nam siły na kolejne dni pracy” – s. Regina Kozioł CSDP, która od 20 lat pracuje w Kamerunie.

Stypendyści Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia pomogli najbiedniejszym i najzdolniejszym uczniom z Etiopii ?? Opowiada Roksana Barska, wolontariuszka Dzieło na Misji.

W 41. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową mamy dla Was świadectwo ks. Leona Juchniewicza, pracującego od 32 lat w Ekwadorze. Ksiądz Leon otrzymał krzyż misyjny z rąk św. Jana Pawła II.

„Odwiedzanie prostych ludzi. Bycie z nimi i dla nich, to są momenty które najbardziej wspominam” – s. Małgorzata Jędrzejczak MSF. Siostra pracowała 10 lat w Zambii ??, aktualnie pracuje w kenijskim buszu.

„Doznali widocznego znaku, że ich modlitwa o deszcz została wysłuchana” – ks. Henryk Juszczyk SDB Salezjanie.pl, pracujący od 30 lat w Afryce.

„Nauczyłam się od tamtych osób być, po prostu być. To jest najważniejsze. Najważniejsza jest nasza obecność przy drugiej osobie” – Beata Eckert z Fundacji Dzieło na Misji po wolontariacie w Argentynie.

„Pan Bóg w swoich planach chciał, abym Ziarenko Bożego miłosierdzia z nadzieją i ufnością zasiał. To ziarenko wydało owoc” – ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy #PDM specjalnie na #ŚwiatowyDzieńMisyjny dzieli się świadectwem z misji w Republice Konga.

„Życie katolików w sąsiedniej wiosce skłania nas do tego, że chcemy postępować tak jak oni. Chcemy poznać Chrystusa, chcemy Chrystusem żyć” takie słowa usłyszał ks. Marek Krysa SMA, Stowarzyszenie Misji Afrykańskich, Benin, Afryka.

„Uczymy się od biednych dzieci. One dają nam niesamowitą naukę dawania, wiary, wdzięczności i wiary w przyszłość, a to przecież bardzo poranione życiowo dzieci”- s. Jolanta Frąk CR pracująca 20 lat w Argentynie.

„Dlaczego twarze ludzi, których kocham są inne od twarzy Jezusa, dlaczego Jezus jest biały? Znalazłam czarny obraz i zrozumiałam, że Jezus ma twarz człowieka, że jest bliski” – słowa jakie usłyszała s. Bożena Stencel FMM.

„Pracowałam w Amazonii. Dzięki zaangażowaniu osób świeckich, parafia była bardzo żywa. Jedna z tych osób pomimo utraty męża i syna dała świadectwo zaufania Panu Bogu” – Elżbieta Rotter, misjonarka świecka.

„To są misje. To ten wymiar Kościoła misyjnego, kiedy nie jesteśmy instytucją, czy organizacją, która coś daje, ale spotykamy się i wspólnie szukamy Pana Boga” – s. Elżbieta Sołtysik SSPC.

„Dyskretna modlitwa Mari. Prostej kobiety modlącej się przed pracą w polu, jej modlitewna subtelność i dyskrecja w modlitwie” – Ewa Marciniak, misjonarka świecka pracująca z Pigmejami

„6-letni chłopczyk potrafił podziękować za chrzest, za coś tak wielkiego w jego życiu. My dorośli często nie myślimy o tym, a chrzest otwiera nas na działanie Pana Boga” – Zofia Sokołowska, misjonarka świecka pracująca 5 lat w Peru.

„To było coś pięknego, zobaczyć człowieka poranionego, który ma moc i wiarę… bo wiara ma siłę zmienić życie” – s. Izabela Fink – Słudzy Ewangelii Miłosierdzia Bożego.

„Jezus posyła nas na krańce świata. Kapłan naprawdę jest potrzebny dla dzisiejszego świata. Dzięki wyjazdom kleryków na staże misyjne aż 20 kapłanów zdecydowało się na pracę na misjach” – ks. Stanisław Wojdak – misjonarz przez osiem lat w Republice Środkowoafrykańskiej z Diecezji Tarnowskiej.

„Drobny gest jest w stanie zmienić życie ludzkie. Pan Bóg przez gesty miłości potrafi uczynić wiele” – s. Barbara Radzimińska, misjonarka Stowarzyszenia Słudzy Ewangelii Miłosierdzia Bożego pracująca w Argentynie.

„Wiele razy spotkałem się z sytuacją, że chorzy czekali do ostatniej chwili na księdza. Umierali dopiero po rozgrzeszeniu” – ks. Tadeusz Popiołek SAC, wieloletni misjonarz w Wenezueli.